• Dla wszystkich posiadaczy kotłów marki TORUS przygotowaliśmy specjalną ofertę rabatową.

     

    promocja

  • Negocjuj
  • ARCA
  • viadrus
  • Wolf
  • AIR

HEITZ EKO JUNIOR 12kW

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 7 134,00 zł 7134.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 2.93939
Producent: Heitz
Kod produktu: HeitzEKOJUNIOR12kW

Opis

 

 Opis

 

Kocioł stalowy z automatycznym podawaniem paliwa do spalania węgla w postaci tzw. eko-groszku, zastępczo na rusztach awaryjnych można spalać drewno, odpady drewniane lub węgiel kamienny; kocioł wyposażony standardowo w żeliwny palnik retortowy; regulacja temperatury za pomocą automatyki kotła, sterownik reguluje pracę dwóch pomp z priorytetem pompy cwu, posiada wejście na termostat pokojowy, możliwa praca LATO do obsługi tylko pompy cwu; budowa trójciągowa oparta na kolumnie grzewczej; blachy osłonowe wykonane z pełnego ocynku pomalowane proszkowo. Wyposażenie: szuflada na popiół, zestaw do czyszczenia kotła [szczotka, skrobak], automatyka kotła, wentylator nadmuchowy, układ nawęglania. Żeliwny ruszt awaryjny występuje w opcji. Korpus kotła jest wyposażony w podwójne króćce zasilania i powrotu np. do prostego zamontowania zbiornika c.w.u. Czas palenia na jednym pełnym zasobniku 3-5 dni *

 

Stal

Zawory

 

 

Buton

 

 

Urządzenie, jakim jest EKO JUNIOR wykonane jest z wysokiej jakości stali spawalnej o grubości 4 i 3 mm o konstrukcji gięto spawanej. Komora paleniskowa i wszystkie elementy grzewcze wykonane zostały z blachy o grubości 4 mm, natomiast płaszcz wodny został wykonany z blachy o grubości 3 mm, który dodatkowo wzmocniony jest zespórkami.

Sama budowa kotła jest prostą konstrukcją, w skład której wchodzą dwie podstawowe części oddzielone przegrodą wodną poziomą (4). W dolnej części kotła znajduje się komora paleniskowa (16) z palnikiem retortowym (11), w którym spala się paliwo. Powyżej przegrody wodnej poziomej (4) znajduje się część grzewcza, w skład której wchodzą: kolumna wodna, płaszcz wodny oraz płomienica przechodząca w czopuch (3). Spalanie paliwa odbywa się w palniku retortowym (11) umieszczonym w komorze paleniskowej (16), skąd produkty spalania kierowane są do tylnej części komory, a następnie unosząc się ku górze omywają poziomą przegrodę wodną (5) przedostają się do górnej części kotła, aby na nawrocie i wytrąceniu prędkości w przedniej części kotła kierować się do płomienicy – czopucha.

Dostarczanie paliwa do palnika odbywa się poprzez podajnik ślimakowy, łączący zasobnik paliwa z palnikiem za pomocą silnika elektrycznego, który poprzez przekładnie napędza ślimak. W palniku paliwo wypychane jest ku górze tworząc kopczyk żaru. Wraz z paliwem dostarczane jest powietrze, przez wentylator zamontowany w dolnej części podajnika, które przez układ dysz dostaje się do palnika i rozżarzonych cząstek węgla inicjując spalanie.

Dzięki izolowaniu zewnętrznej powierzchni kotła poprzez izolację termiczną, która wykonana jest z bezazbestowej wełny mineralnej o grubości 5 cm otulonej poszyciem zewnętrznym wykonanym z ocynkowanych blach stalowych unika się strat ciepła.

Podłączenie hydrauliczne kotła ułatwiają mufy gwintowane wewnętrznie G 1 1/2”, natomiast mufa do napełniania i spuszczania wody z kotła posiada gwint 3/4”.

 

Przekrój

 

palnik

 

Opał

Pliki do pobrania:

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl