• Dla wszystkich posiadaczy kotłów marki TORUS przygotowaliśmy specjalną ofertę rabatową.

     

    promocja

  • Negocjuj
  • ARCA
  • viadrus
  • Wolf
  • AIR

Pompa ciepła Rickenbacher Ultrax HPW

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 9 471,00 zł 9471.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 11.7116
Producent: WOLF
Kod produktu: UltraxHPW

Opis

Znak

 

Pompa ciepła Rickenbacher ULTRAX HPW, to nowoczesne i przyjazne srodowisku naturalnemu urządzenie, służące do przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Może ono pozyskiwać z otoczenia większość energii potrzebnej do podgrzania wody, co w porównaniu z rozwiązaniami tradycyjnymi, pozwala obniżyć koszty przygotowania wody użytkowej nawet do 80%.

Wyjątkowa konstrukcja sprawia, że Rickenbacher ULTRAX HPW charakteryzuje się wysokim współczynnikiem COP, gwarantując bardzo korzystną proporcje pomiędzy zużytą energią elektryczną, a energią cieplną pozyskaną z natury na cele grzewcze.

Wodę zgromadzoną w zasobniku pompy można podgrzać aż do temperatury 70°C, co oznacza,

ze Rickenbacher ULTRAX HPW może stać sie jedynym i głównym źródłem c.w.u.

Urządzenie jest w stanie zabezpieczyć 100% zapotrzebowania na ciepłą wodę typowego domu jednorodzinnego, ale również potrzeb innych obiektów, np. małych pensjonatów.


Istotna rzeczą w Rickenbacher ULTRAX HPW jest sam układ wężownic w zasobniku – skraplacza pompy ciepła i dodatkowej wężownicy do podłączenia alternatywnego urządzenia grzewczego (np. kotła gazowego, kotła na paliwo stałe, kominka z płaszczem wodnym itp.).

Aby w całości wykorzystać pojemność 260 litrowego zasobnika, obydwie wężownice są umieszczone w jego dolnej części. Osiowy, jednopłaszczyznowy układ wężownic w zasobniku wody wyróżnia Rickenbacher ULTRAX HPW na tle konkurencyjnych rozwiązań.

Wężownice, podobnie jak sam zasobnik, wykonane są ze stali nierdzewnej, co znacznie podnosi żywotność całego układu.

Termoizolacja zasobnika wykonana z pianki poliuretanowej, powoduje, ze jego strata własna wynosi zaledwie 2% na dobę.


W przypadku, kiedy ciepła woda nie będzie pobierana, urządzenie załączy się jedynie raz na 4-5 dni, aby utrzymać zadana temperaturę wody w zasobniku.

W pompie ciepła Rickenbacher ULTRAX HPW zastosowano wyjątkowy układ powietrzny

na bazie cichobieżnego wentylatora z kierownica powietrza.

Wyeliminowano w nim mieszanie się powietrza wewnątrz układu, co sprawia, ze całe urządzenie pracuje bardzo cicho – brak jest zawirowań powietrza wewnątrz pompy ciepła.

Ważnym elementem jest zabezpieczenie parownika filtrem siatkowym, który chroni przed zassaniem zanieczyszczonego powietrza. Dzięki temu, nie jest konieczne cykliczne czyszczenie parownika – czynność ta sprowadzono jedynie do czyszczenia samego filtra.

Wydłuża to żywotność układu i podnosi sprawność urządzenia podczas wieloletniej eksploatacji.

budowa


budowa

zasada działania

dodatkowe możliwości

wyświetlacz


UWAGA !!!

W związku z podrabianiem tego produktu Firma WOLF zmienia kolorystykę elementów wykonanych z tworzywa z koloru czarnego na szary

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl